4 maja, czwartek, godz. 19:00
Recital Wiosenny OLI MAURER

PIWNICA POD BARANAMI

"Sopran o prawdziwie aktorskim talencie" - tak napisał o Oli Maurer sam Stefan Kisielewski.
 
Aleksandra Maurer - pochodząca ze Starego Sącza pieśniarka, dziennikarka, filolog romański, artystka Piwnicy pod Baranami. Koncertowała wraz z Markiem Grechutą i grupą Anawa oraz nagrywała muzykę filmową skomponowaną przez Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza i Jacka Ostaszewskiego. Laureatka XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej. Występowała w Studenckim "Variete" prowadzonym przez Krzysztofa Maternę i Marka Pacułę. Występowała w Spotkaniach z Balladą, Telewizyjnych Ekranach Młodych, Balladach z Krakowskich Podwórek, w Wieczorze bez Gwiazdy, nagrała trzy recitale telewizyjne. Wystąpiła na Warszawskiej Jesieni Młodych wykonując kompozycję Joanny Wnuk-Nazarowej "Lady Makbet".
 
W Piwnicy pod Baranami śpiewa poetyckie piosenki napisane specjalnie dla niej przez tak wybitnych kompozytorów, jak: Leszek Długosz, Marek Grechuta, Adrian Konarski, Zbigniew Preisner, Stanisław Radwan, Grzegorz Turnau i Andrzej Zarycki. Nagrywała muzykę filmową skomponowaną przez Zygmunta Koniecznego, Jacka Ostaszewskiego i Jana Kantego Pawluśkiewicza.
W cyklu Polskiego Radia "Artyści Piwnicy pod Baranami" ukazała się jej płyta autorska pt. "Stóp paryskich 669 - w hołdzie Miastu K." Obok wielkich przebojów z jej bogatego repertuaru (np. "Szewczyk"), z którym zapoznawała bywalców Piwnicy, prezentuje na niej muzykę kompozytorów francuskich. O jej zamiłowaniu do piosenki i języka francuskiego świadczy m. in. program złożony z wierszy dla dzieci, przetłumaczonych na język francuski (m. in.: "Kaczka dziwaczka", "Lokomotywa") z muzyką Andrzeja Zaryckiego.
 
 
BILETY
 

  POWRÓT

Inne artykuły:

04 maja 2023

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.