30 maja czwartek, godz. 19:00 
OLA MAURER - recital

PIWNICA POD BARANAMI

SOPRAN O PRAWDZIWIE AKTORSKIM TALENCIE 
(Stefan Kisielewski)
 
Laureatka XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej. Występowała w Studenckim "Variete" prowadzonym przez Krzysztofa Maternę i Marka Pacułę. Występowała w Spotkaniach z Balladą, Telewizyjnych Ekranach Młodych, Balladach z Krakowskich Podwórek, w Wieczorze bez Gwiazdy, nagrała trzy recitale telewizyjne. Wystąpiła na Warszawskiej Jesieni Młodych wykonując kompozycję Joanny Wnuk-Nazarowej "Lady Makbet".
W Piwnicy pod Baranami śpiewa poetyckie piosenki napisane specjalnie dla niej przez tak wybitnych kompozytorów, jak: Leszek Długosz, Marek Grechuta, Adrian Konarski, Zbigniew Preisner, Stanisław Radwan, Grzegorz Turnau i Andrzej Zarycki. Nagrywała muzykę filmową skomponowaną przez Zygmunta Koniecznego, Jacka Ostaszewskiego i Jana Kantego Pawluśkiewicza.
W cyklu Polskiego Radia "Artyści Piwnicy pod Baranami" ukazała się jej płyta autorska pt. "Stóp paryskich 669 - w hołdzie Miastu K." Obok wielkich przebojów z jej bogatego repertuaru (np. "Szewczyk"), z którym zapoznawała bywalców Piwnicy, prezentuje na niej muzykę kompozytorów francuskich.
O jej zamiłowaniu do piosenki i języka francuskiego świadczy m. in. program złożony z wierszy dla dzieci, przetłumaczonych na język francuski (m. in.: "Kaczka dziwaczka", "Lokomotywa") z muzyką Andrzeja Zaryckiego.
 
Artystce towarzyszyć będą: 
ADRIAN KONARSKI - fortepian
MICHAŁ PÓŁTORAK - skrzypce
JERZY ODROWĄŻ WYSOCKI - gitara
PAWEŁ KUŹMICZ - gitara basowa
 
 
Prosimy o punktualne przybycie, po rozpoczęciu programu nie będzie możliwości wejścia na salę!

 

 

BILETY

 

 

 

 
 
 

  POWRÓT

Inne artykuły:

30 maja 2024

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.