16 maja, niedziela, godz. 19:00
I była miłość... Koncert na dwa głosy - ANNA RIVEIRO & DOROTA WASILEWSKA

PIWNICA POD BARANAMI

Program I BYŁA MIŁOŚĆ osnuty wokół kultury polskiej i żydowskiej, opowiada o wzajemnym przenikaniu się tych dwóch światów. W programie znalazły się pieśni w różnych stylach, rytmach i językach. Zabrzmi przede wszystkim język polski, ale też jidisz, hebrajski i ladino (język Żydów hiszpańskich). Usłyszymy utwory i poezje wybitnych twórców m.in Bolesława Leśmiana i Juliana Tuwima, a także pieśni i piosenki tradycyjne oraz ludowe. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane przez Artystki na dwa głosy, fortepian i gitarę.

 

Program ukazuje nierozerwalność świata dźwięków, słów i emocji obu narodów. Jak w warkoczu, którego pasma są wprawdzie oddzielne, lecz splecione w piękną i głęboką całość... W obecnej sytuacji przyjmowania uchodźców z Ukrainy tematyka „przenikania się światów i kultur” jest szczególnie ważna, więc program mogą uzupełnić utwory związane z kulturą Ukrainy, wykonane po polsku i ukraińsku.

 

Anna Riveiro i Dorota Wasilewska wciągają słuchacza w pełen emocji dialog i zapraszają publiczność do wspólnego śpiewania wielu znanych utworów.Kunszt wokalny obu Artystek w połączeniu z wyjątkowym współbrzmieniem ich głosów gwarantuje niezwykły spektakl muzyczny!

 

Anna Riveiro: śpiew, gitara, aranżacje, kompozycje

Dorota Wasilewska: śpiew, fortepian, aranżacje, kompozycje

 
 
Prosimy o punktualne przybycie, po rozpoczęciu programu nie będzie możliwości wejścia na salę!

 

 

BILETY

bomicek@gmail.com

 

 

 

 
 
 

  POWRÓT

Inne artykuły:

16 maja 2024

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.