15 grudnia, piątek, godz. 20:00 MOŻLIWE TYLKO W PIWNICY POD BARANAMI "Święto powinno trwać cały tydzień" - AGATA ŚLAZYK w koncercie piosenek satyrycznych

PIWNICA POD BARANAMI

Piotr Skrzynecki (legendarny i niekwestionowany lider, konferansjer, artystyczny guru Piwnicy pod Baranami), uwielbiał świętowanie. Każda okazja była dobrym pretekstem do spotkania z przyjaciółmi, artystami i sympatykami. Zwyczaj organizowania benefisów i jubileuszy artystów i osobistości życia publicznego Piwnica pielęgnuje do dzisiaj. Na jeden z takich okolicznościowych programów piwniczna artystka Agata Ślazyk przygotowała pieśń do słów Andrzeja Waligórskiego zatytułowaną "Jagienka i orzechy". Miało to być jednorazowe wykonanie. Stało się jednak inaczej. Pieśń tak spodobała się słuchaczom, że na kilka lat trafiła do żelaznego repertuaru Piwnicy pod Baranami. Kolejne święta piwniczne były okazją do poszerzania repertuaru Artystki o następne pozycje z nurtu satyryczno-ludycznego. Pieśni te zostały zebrane przez Agatę w koncercie z mottem “Święto powinno trwać cały tydzień” zapożyczonym z wywiadu, którego udzielił Piotr Skrzynecki.

W programie usłyszymy teksty m.in.: Wiesława Dymnego, Jeremiego Przybory,Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima, Mariana Załuckiego, Antoniego Marianowicza,Andrzeja Waligórskiego oraz, nie zawsze poważnego barda, bajkopisarza, satyryka,współtwórcy kabaretów “Adios muchachos” i “Żegnajcie chłopcy”, Bonifacego Dymarczyka. Wybrzmi też tekst samej Agaty, bo przecież jej pierwsza autorska płyta udowodniła, że słowem włada całkiem swobodnie. Za sprawą Artystki usłyszymy również pierwszą w historii pieśń do słów Piotra Skrzyneckiego. Zaznajomieni z repertuarem Artystki słuchacze znajdą tutaj na pewno pozycje znane z anten stacji radiowych oraz te,którymi po recitalach bisowała na życzenie publiczności. Będzie też wiele premierowych wykonań. Wśród satyry i śmiechu znajdzie się też, niejako dla równowagi, kilka lirycznych pereł. Agata przybliża historię powstania wielu utworów oraz zabawne zdarzenia z nimi związane. Całość prowadzi znany z koncertu “Gdzieś na ulicy nienazwanej - Pieśni Piwnicy pod Baranami” piwniczny kompozytor Tomasz Kmiecik.

 

 

Prosimy o punktualne przybycie, po rozpoczęciu programu nie będzie możliwości wejścia na salę!

 

 

BILETY

 
 
 

  POWRÓT

Inne artykuły:

15 grudnia 2023

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.